Bezpieczne ferie
   
25 stycznia na sali gimnastycznej - pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych
Poradnik bezpicznego wypoczynku dostępny jest na stronie:   https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-zimowe-2019

Poradniki i ważne informacje można znaleźć także na stronach m.in.:

 

 

Zakończenie roku szkolnego
  22 czerwca 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Pożegnanie klas III
    21 czerwca 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Ekolider
    18 czerwca 2018 

 

Do boju Polsko
   

Kibicujemy 

18 czerwca 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Bal gimnazjalny
    19 czerwca 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Obóz letni w Kretowinach
    11-14 czerwca 2018 

 

Wrocław-Karpacz-Drezno
   

Wycieczka Wrocław-Karpacz-Drezno klas V-VII SP i II-III Gim w dniach 11-14 czerwca 2018r.

Dzień 1: Wrocław, zwiedzanie starówki, afrykarium w ogrodzie zoologicznym; nocleg w pensjonacie w Karpaczu.

Dzień 2: Wyprawa na Śnieżkę, zwiedzanie Świątyni Wang.

Dzień 3: Wyjazd do Drezna, zwiedzanie starówki, muzeum transportu; dyskoteka w pensjonacie.

Dzień 4: Zwiedzanie Riese-podziemne sztolnie powstałe w czasach III Rzeszy. 

Festyn dla Karolka
    10 czerwca 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Dzień Patrona Szkoły
    Błogosławiony Jerzy Popiełuszko, syn ziemi podlaskiej, urodzony 14 września 1947r. we wsi Okopy, wyświęcony na prezbitera w Warszawie 28 maja 1972r. przez kardynała Stefana Wyszyńskiego. Gorliwy duszpasterz ludzi pracy,
służby zdrowia, ludzi chorych, ubogich i prześladowanych. Jako rezydent przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu wsławił się odprawianiem Mszy św. za Ojczyznę. W trudnym okresie dziejów Ojczyzny wszystkich ludzi, bez wyjątku,
obejmował pasterską miłością nawołując do pojednania, aby zło dobrem zwyciężać. Cechowała Go prawość niespotykana u zwykłych ludzi, a jego poczucie sprawiedliwości wypływało z ducha i litery Ewangelii. 19 października 1984r. odprawił swoją ostatnią Mszę św. – i zniknął. Szukała go cała Polska. Oprócz tajnej policji. Oni nie szukali, oni byli sprawcami zniknięcia. Ks. Jerzy Popiełuszko, nazywany kapelanem ,,Solidarności”, został
przez nich porwany, a następnie zamordowany. Nie mogli jednak zamordować jego myśli, jego dzieła i pamięci o nim. Jego konsekwentna postawa i męstwo wyrażały się w słowach ,,przekroczyłem barierę strachu, jestem gotowy na wszystko”. Swym przykładem dodawał otuchy całemu narodowi. Płakano po nim na pogrzebie i później, ale równocześnie serca Polaków się wzmacniały, rósł opór i zaczynała dojrzewać nadzieja. To nie była ofiara daremna. My uczniowie Gimnazjum w Starym Pilczynie im. Księdza Jerzego Popiełuszki jesteśmy tego dowodem. Nasz Patron uczy nas odwagi, miłości i poszanowania dla innych a także wytrwałości w dążeniu do celu. Uczy nas patriotyzmu, cierpliwości i pokory, pokazuje nam co w życiu jest ważne, ,,za co warto życie dać… ‘’ Dziś otaczany jest kultem świętości. I znów zło w dobro się obraca, a ksiądz Jerzy z łagodnym uśmiechem błogosławi narodowi z wysokości ołtarzy.
Dzień Rodziny w szkole podstawowej
Dzień Rodziny SP   23 maja 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Konkurs Pieśni Patriotycznej
  15 maja 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Konkurs recytatorski im. K. Makuszyńskiego 
    14 maja 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Biało-czerwony dzień dla Niepodległej
    27 kwietnia 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Gminny Turniej Piłki Siatkowej "Gramy dla Niepodległej"
Siatkówka dla Niepodległegłej    23 kwietnia 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Egzamin Gimnazjalny 2018
    18-20 kwietnia 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Sprzątanie Świata 2018

 

 

Dbamy o naszą Małą Ojczyznę

W piątek 13 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi „Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Z tej okazji klasy IV- VII wybrały się do pobliskiego lasu, aby czynnie włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu. Okazało się, że na naszych uczniów można zawsze liczyć! Ich zaangażowanie w sprzątanie lasu było ogromne, jest nadzieja, że rośnie nam pokolenie, które będzie dbało o czystość naszej planety. Ufamy, że dzięki takiej postawie,  nadejdzie  dzień, że akcje tego typu nie będą już potrzebne, bo każdy Polak będzie segregował śmieci i będzie wyrzucał je do kontenerów, a nie do lasu.

Oczywiście odwiedziliśmy również mogiłę pięciu żołnierzy, którzy polegli podczas II wojny światowej. Posprzątaliśmy grób i zapaliliśmy znicze.

Po dobrze wykonanej pracy przyszedł czas na posiłek i odpoczynek. Dzięki uprzejmości sołtysa wsi Kacprówek, pana Jerzego Błachnio mogliśmy skorzystać z miejscowej świetlicy „Sołtysówka”. Pani Justyna Kozikowska oraz Państwo Domaszczyńscy przygotowali dla nas ognisko, ławeczki oraz słodki poczęstunek. Była również niespodzianka – LODY! Z przyjemnością je zjedliśmy, gdyż słońce mocno przygrzewało.

Do szkoły wracaliśmy w radosnych nastrojach z poczuciem dobrze wykonanej misji.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Serdeczne podziękowania dla pana Jerzego Błachnio za udostępnienie świetlicy oraz ufundowanie poczęstunku, dla pani Justyny Kozikowskiej i Państwa Domaszczyńskich za zorganizowanie ogniska, miłe przyjęcie:)

Opiekunowie: p. Anna Błażejczyk, p. Hanna Dębek, p. Aneta Bogucka, p. Katarzyna Kawecka, p. Agnieszka Węgier, p. Agnieszka Trzmiel, p. Sylwia Szczepaniak oraz p. Jarosław Masny.

 

Koncert zespołu "Limbos"
    5 kwietnia 2018 ZS w Starym Pilczynie

 

Przedstawienie Wielkanocne "Niekochany"
Przedstawienie "Niekochany"   

Przedstawienie Wielkanocne „Niekochany”

Dnia 27.03.2018 roku w naszej szkole odbył się spektakl
pt. „Niekochany”, który przygotowywał nas do owocnego
przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Uczniowie
klasy V pod kierunkiem p. Agnieszki Węgier w nowatorski
sposób przedstawili nam cierpienie Jezusa kiedyś i dziś,
cierpienie Jezusa obecnego w drugim człowieku. Młodzi
aktorzy poruszyli trudne tematy, które na co dzień dotyczą
każdego z nas: odrzucenia, milczenia, przyzwolenia na
wyrządzoną krzywdę, obojętności, uzależnienia. Za każdym
razem widz mógł sobie w głębi duszy odpowiedzieć na
pytanie: „Czy to ja cierpię? A może to ja krzywdzę?”.
Uczniowie pragnęli w tym wyjątkowym czasie uświadomić
zgromadzonym, jak często są niekochani i jak często sami nie
potrafią kochać, kierując sie w życiu tylko tym, co oferuje nam
współczesny świat. Chór pod przewodnictwem p. Hanny
Dębek zachęcał widownie, by w myśl piosenki, „wzniosła
serce nad zło” i uświadomiła sobie , „że życie nie po to tylko
jest, by brać”. Charakter przedstawienia został dopełniony
wizerunkiem sali gimnastycznej, za który odpowiedzialne były p. Grażyna Rybicka i p. Aneta Hys. Organizatorzy spektaklu mają nadzieję, że przesłanie, które płynęło z przedstawienia pozostanie w naszych sercach

Pierwszy dzień wiosny 21.03.2018r.

I dzień wiosny

 

 

 

 

 

 

Dzień Samorządności

Inspiracją do zorganizowania Dnia Samorządności pod hasłem „Przeszłość kreuje naszą teraźniejszość” było ogłoszenie przez Minister Edukacji Annę Zalewską obecny rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Klasa VII zabrała wszystkich w przeszłość, można by powiedzieć do korzeni państwa polskiego, do czasów Mieszka I. Zaprezentowali  przedstawienie o „Chrzcie Polski” i uświadomili zebranym, że działania naszych przodków miały ogromny wpływ na budowanie naszej teraźniejszości. Tak samo my - wszyscy uczniowie już dziś tworzymy przyszłość, nie tylko swoją, ale i następnych pokoleń. Podczas inscenizacji uczniowie zaprezentowali tańce dworskie: „Kender „(kl. II) oraz „Praczki” (kl. IVa). Aniela i Kinga zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy krajem chleba”, która była hymnem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Następnie odbyły się potyczki historyczne, podczas których uczniowie wykazali się wiedzą na temat historii Polski. Klasa IVb, piosenką „Wiosna w ogródku”,wprawiła nas w radosny nastrój.

Z niecierpliwością czekaliśmy na konkurs układania kostki Rubika. Okazało się, że na „polu bitwy” stawił się tylko Krzysztof Błażejczyk, gdyż pozostałych śmiałków pokonało przeziębienie. Z pomocą przybyła pani Anna Tobiasz, która postanowiła dostarczyć nam emocji i razem z Krzysiem zaprezentowali nam swoje umiejętności. Oczywiście występ pani Tobiasz był poza konkurencją, a I miejsce zajął Krzysztof.

Po pojedynku na kostki Rubika, przyszedł czas na zmagania matematyczne, a bronią w tej bitwie była tabliczka mnożenia. Pani Aneta Bogucka oraz Pani Dyrektor, Beata Paziewska czuwały nad prawidłowym przebiegiem gry „Olimpijczyk”, w której wzięły udział uczniowie szkoły podstawowej. Wyniki:

Na zakończenie spotkania odbył się Przegląd Talentów, który otworzyli uczniowie klasy siódmej popisową grą na dzwonkach. Wykonali melodię „Amazing Grace”. Następnie uczniowie

Samorząd Uczniowski życzył wszystkim zebranym, aby wiosna rozpaliła w naszych sercach chęć do takich działań, które będą tworzyć lepsze jutro.

Przedstawienie profilaktyczne Magiczny kapelusz
   

W dniu 14.03.2018r. uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli spektakl edukacyjny, profilaktyczny pt. „Magiczny kapelusz” wystawiony przez Fundację Grupa T z Torunia. Głównymi bohaterami przedstawienia był słoń Tadeusz i mrówka Helena, którzy po przeżyciu przygód dzięki magicznemu kapeluszowi, pokazali siłę i moc  wartości, jakimi są przyjaźń i poświęcenie. Okazuje się, że miarą człowieka jest nie wygląd ani stan posiadania ale serce otwarte na potrzeby innych.  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu poprzez bezpośredni  udziału w zabawach i wspólne śpiewanie piosenek.  Przedstawienie zostało zorganizowane przy współpracy z GKRPA w Łaskarzewie.

 

Konkurs poezji patriotycznej

Poezja patriotyczna

 

 

"Kocham moją Ojczyznę"

 Dnia 13 marca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, rozbudzanie oraz rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną

wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie recytując wiersze powiedzieli nam o trudnych dziejach Polski, miłości do Ojczyzny, przypomnieli bohaterskie postawy oraz uwrażliwili na piękno ojczystej przyrody. Spotkanie dostarczyło nam wiele
estetycznych przeżyć, wzruszeń i sprawiło, że choć na chwilę mogliśmy zajrzeć w głąb naszej duszy i odkryć w sobie niezmierzone pokłady patriotyzmu, o którym w codziennym pędzie niejednokrotnie zapominamy. Dziękujemy uczniom za udział w konkursie poezji patriotycznej, którego repertuar nie należy do łatwych. Dziękujemy polonistom, wychowawczyniom klas I-III za przygotowanie uczniów oraz za udział w pracach komisji. Wyniki konkursu:
Kategoria klas I-III
1. miejsce: Sylwia Michalczyk, 2. miejsce: Szymon Kusak,      3. miejsce: Wiktoria Józwicka
Kategoria klas IV-VI
1. miejsce: Julia Mroczek, 2. miejsce: Aniela Błażejczyk
3. miejsce: Patrycja Zając
wyróżnienia:
Olimpia Pytlarczyk, Przemysław Cyrta, Karolina Zackiewicz,  Matylda Szewczyk,
Kategoria klasa VII i klasy gimnazjum:
1. miejsce: Wiktor Mikusek, 2. miejsce: Kornelia Błażejczyk
3. miejsce: Natalia Malinowska
wyróżnienia:
Wiktoria Robak, Kinga Cieślak

Gratulujemy występu!!!

Organizator: Anna Błażejczyk

Obóz narciarski
   

 

 

Puchar Wójta: tenis stołowy 2018
   

 

 

 

Noc z historią
   

„Noc z historią”

Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy siódmej oraz czwartej wraz z p. Anną Błażejczyk oraz p. Anetą Błażejczyk nocowali w szkole w ramach akcji „Noc z historią”. Podczas  spotkania miały miejsce różne działania, które były realizowane w związku z przypadającą na ten rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.W trakcie nocowania odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczniowie wykonali plakaty obrazujące rozbiory Polski, powstanie styczniowe i listopadowe, uchwalenie Konstytucji 3 Maja , strajk dzieci z Wrześni oraz odzyskanie przez Polskę niepodległości. Następnie szkoła zamieniła się w Zamek Królewski i uczniowie udali się na słynne „obiady czwartkowe” do króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tym razem na kulturalne spotkanie, oprócz literatów, zostały zaproszone również damy dworu. Podczas uczty zebrani dyskutowali na temat zachowań patriotycznych, oraz słuchali utworów z czasów siedemnastowiecznej Polski. Po posiłku przyszedł czas na rozrywkę. Wszyscy świetnie się bawili próbując swoich sił na parkiecie. Miło było popatrzeć jak uczestnicy  z zapałem wirowali w tańcu integracyjnym „Belgijka”. W zamku tej nocy chyba straszyły duchy, gdyż uczniowie długo nie mogli zasnąć. Po krótkim śnie ciężko się wstawało. Po śniadaniu goście króla Stanisława Augusta Poniatowskiego opuścili mury zamku. „Noc z historią” przybliżyła uczniom wydarzenia z czasów, kiedy Polska była pod zaborami i po 123 latach w końcu odzyskała upragnioną wolność.

 

Zabawa choinkowa
   

13 stycznia 2018 

Zabawa choinkowa  uczniów SP i gimnazjum

 

 

Bezpieczeństwo w czasie ferii
   

W dniu 12.01.2018r. dla uczniów klas I-III,  IV- VII szkoły podstawowej i uczniów klas II i III gimnazjum odbyły się spotkania z policjantem – dzielnicowym gm. Łaskarzew oraz ze strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie  na temat „Bezpieczeństwo w czasie ferii”.

W czasie spotkania pan policjant zwrócił uwagę uczniów na zasady bezpieczeństwa podczas przebywania w górach, na stokach narciarskich oraz w miejscu zamieszkania. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach.

W czasie spotkania zostały również omówione zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażak powiedział uczniom o najważniejszych sposobach udzielania pomocy potrzebującym na stoku lub w innej sytuacji.

Uczniowie sami mogli uczestniczyć w praktycznym pokazie udzielania pierwszej pomocy. Do ćwiczeń został użyty fantom, na którym uczniowie ćwiczyli jak prawidłowo dokonać resuscytacji krążeniowo-oddechowej u człowieka.

 

XVIII Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łaskarzew  o puchar Wójta w tenisie stołowym

 

 

Zapraszamy

W dniu 03. 02. 2018r. odędzie się XVIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew .

  

REGULAMIN PDF      PROGRAM PDF 

 

IV Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek
 

VI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek 

6 stycznia 2018

 

Przedstawienie Bożonarodzeniowe
 

 

Przedstawienie Bożonarodzeniowe

21 grudnia 2017 

 

Mikołajki w kinie
 

Mikołajki w kinie

Uczniowie klasy II, III i IV B w tym roku zamiast tradycyjnych upominków otrzymali na mikołajki prezent w postaci wycieczki do kina Cinema Park Bemowo w Warszawie, gdzie obejrzeli film edukacyjno-przyrodniczy pt. „Królestwo zwierząt”. Projekcja trwająca z przerwami ponad 3 godziny odbywała się w sześciu różnych salach interaktywnych. W sali muzyki uczniowie poznali różne sposoby porozumiewania się zwierząt między sobą. W kolejnej sali 3D wybrali się w ekscytującą podróż wspólnie z kluczem ptaków. Następnie w sali inspiracji obejrzeli film o ginących orangutanach, a w sali wyobraźni odbyli wyprawę po amazońskiej dżungli. Najwięcej emocji dostarczył film o podwodnej podróży po głębinach mórz i oceanów w sali ruchu, w której uczniowie wszystkimi zmysłami odkrywali ciekawy świat przyrody. Test sprawdzający wiadomości o zwierzętach, przeprowadzony z wykorzystaniem pilotów w sali interakcji, zakończył się sukcesem naszych uczennic - Anielki Błażejczyk i Kingi Błażejczyk. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć i wzbogaciła naszą wiedzę o fascynującym świecie zwierząt.

Opiekunowie:

Alicja Krogulec, Milena Balcerzak-Węgrzyn, Aneta Bogucka

 

  Dokumenty do druku pdf      
Pasowanie na czytelnika
 

Pasowanie na czytelnika

29.11.2017 

 

 

Andrzejki 2017

 Zabawy andrzejkowe:

gimnazjum:16.11.2017

szkoła podstawowa: 28.11.2017

 

Andrzejki SP 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia
   

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 24 listopada 2017r. uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych w bibliotece szkolnej. Z okazji tego święta uczniowie uczestniczyli w zajęciach i zabawach, które przybliżyły im historię pluszowego misia - najmilszej zabawki, najlepszego przyjaciela i niezastąpionej przytulanki.

Dzień ten jest obchodzony na całym świecie od 2002 roku a zabawka pluszowego misia ma już ponad 100 lat. Uczniowie poznali historię tego święta oraz rozwiązując zagadki, przypomnieli sobie imiona różnych misiów - bohaterów książek, bajek czy filmów.  Dzieci bawiły się ze swoimi misiami przy piosenkach o misiach. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie.

 

Zostań przyjacielem książki
   

„Zostań przyjacielem książki” –

pod takim hasłem została zorganizowana wystawa prac plastycznych uczniów naszej szkoły.  Zostały one wykonane w ramach konkursu ogłoszonego przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielem plastyki, p. Hanną Dębek. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa poprzez plakat zachęcający do czytania książek. W ten sposób nasi uczniowie włączyli się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, który przypada w październiku. Dla autorów najciekawszych prac przygotowano nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Szkolne Koło Przesiębiorczości, opiekun p. Elżbieta Gałązka. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy po książki do biblioteki.Weźmy sobie do serca słowa Henryka Manna „Postanów sobie czytać codziennie, choćby przez kwadrans, po roku odczujesz skutki...”  

opracowała Alicja Krogulec

 

Zuchy - sprzątanie grobów .
   

Dnia 23 października zuchy z Gromady „Łowcy skarbów”  wraz z   drużynową sprzątali zapomniane groby w Melanowie, a  25 października uczniowie z klas II i  III wraz z wychowawcami sprzątali Mogiłę Pięciu Nieznanych Żołnierzy Polskich w Kacprówku. Zapalili  znicze i pomodlili się w intencji zmarłych. Sprzątanie  Grobów organizowane jest w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. Jest to taki czas, w którym powinno się pamiętać nie tylko o najbliższych zmarłych, ale i o tych, których mogiły znajdują się w naszej okolicy. Zuchy w myśl 5 punktu Prawa Zucha – Wszystkim jest z zuchem dobrze, pokazują, że wszystkim niosą pomoc, a razem z nimi i pozostali uczniowie z naszej szkoły.

Zuchy wraz z drużynową dziękują p. Zackiewiczowi, dziadkowi Alicji z klasy II za bezinteresowną pomoc. Dziękujemy 

Gromada ,,Łowcy skarbów”

Klasy II i III

Wychowawcy: Alicja Krogulec, Milena Balcerzak-Węgrzyn

 

Pasowanie na ucznia klasy I.
 

30 X 2017 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie oraz Pasowanie na Ucznia. Bohaterami uroczystości byli pierwszoklasiści- 6 dziewczynek i 10 chłopców. Zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańca, a następnie złożyli Ślubowanie na flagę państwową. Po Ślubowaniu p. dyrektor Beata Paziewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.           

 Wychowawca- Mirosława Gładysz.   

 

Akademia z okazji Dnia Papieskiego
 

Akademia z okazji Dnia Papieskiego -
„Idźmy naprzód z nadzieją”

20 października 2017 roku w naszej szkole, jak co roku, wspominaliśmy postać św. Jana Pawła II. Tegoroczny, już XVII z kolei Dzień Papieski, przyświecał nam hasłem:
„Idźmy naprzód z nadzieją”. Część artystyczna przygotowano przez młodzież pod skrzydłami p. Agnieszki Węgier i p. Agnieszki Dźwigałowskiej skłaniała widownię do odpowiedzi na trudne i współczesne pytania: „Co w dzisiejszych czasach liczy się bardziej - mieć czy być? Jak kochać człowieka, który Tobą gardzi? Czy możemy decydować o momencie śmierci swojego brata?” W kilku scenach sytuacyjnych zostało przedstawione, jak nisko upada dziś człowiek i jak wysoko podnosi go Bóg. Nasi uczniowie przypominali, że pomimo marności tego świata ludzie mogą się kochać, szanować i nie poddawać, jeżeli będą potrafili kroczyć naprzód z nadzieją. O cnotach ta takich jak czystość serc i otwartość na drugiego człowieka  przypominał nam sam święty papież Polak, którego sława rozbrzmiewały w czasie akademii nie tylko w naszych uszach, ale również w sercach. Całość przedstawienia uświetniał śpiew chóru pod kierunkiem p. Hanny Dębek, a w nastrój wspomnień i zadumy nad nauczaniem św. Jana Pawła II pomogły wprowadzić się nam p. Grażyna Rybicka i p. Aneta Hys, które zajęły się tematyczną dekoracją sali. Nasze spotkanie zakończył wspólny śpiew „Barki” i utworzenie przez młodych aktorów symbolicznego kręgu nadziei oraz trzymanie się za dłonie.
Wszystkim gościom dziękujemy za okazanie należytego szacunku dla osoby św. Jana Pawła II i zachęcamy do częstego realizowania słów, by codziennie „iść naprzód z nadzieją”.

 

Iluzjonista
Występ Iluzjonisty   17 października 2017 na hali odbył się pokaz iluzjonisty

 

 

Dzień Edukacji Narodowej
 

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.

Dnia 13 października 2017 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie przygotowali humorystyczny program artystyczny. Klasa VII w zabawny sposób przedstawiła scenkę, która w krzywym zwierciadle ukazywała sytuację pracowników oświaty opowiedzianą przez panie woźne: Natalię Pytlarczyk, Natalię Malinowską, Sylwię Kaczkowską oraz Karolinę Kander.   Anielka zaśpiewała utwór pt.: „Pieniążki kto ma”, który utwierdził zgromadzonych w przekonaniu, że człowiek bez pieniędzy jest więcej wart. Chór szkolny zaprezentował piosenki „Tyle słońca w całym mieście”, „Bądź jak ptak”, „Zbudujemy dom wokół nas”, „Ważne są dni, których jeszcze nie znamy”.  Chłopcy klasy II szkoły podstawowej podczas hitu „Twist and shout” wcielili się w członków zespołu The Beatles,  natomiast dziewczynki  odegrały rolę szalonych fanek. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali taneczną niespodziankę. Zaprezentowali układ choreograficzny do piosenki „Czekam na ciebie”, dzięki któremu poczuliśmy powiew lata. Staś Kander, niczym gwiazda estrady, wykonał piosenkę „Wymarzona”. Podczas uroczystości uczniowie złożyli bohaterom dnia najszczersze życzenia oraz podziękowali za ich niełatwą pracę, jaką jest szerzenie wiedzy, dbanie o porządek, gotowanie pysznych obiadów. W dowód wdzięczności wręczyli im słoneczniki. Pani Dyrektor, Beata Paziewska również złożyła wszystkim pracownikom szkoły najlepsze życzenia i  wręczyła nagrody. Do życzeń dołączyli także Rodzice.

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości:  p. Hannie Dębek, p. Milenie Balcerzak – Węgrzyn, p. Anecie Boguckiej i członkom koła origami, p. Anecie Błażejczyk, p. Anecie Hys, p. Grażynie Rybickiej.

Organizator: p. Anna Błażejczyk, p. Anna Tobiasz

 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego
 

Dnia 3 października 2017 roku odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej. W głosowaniu wzięło udział 82 uczniów klas IV-VII.  Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja powołana wśród uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Starym Pilczynie w składzie: Michał Paziewski, Kinga Błażejczyk, Julia Mroczek, Amelia Paziewska, Marcin Owczarczyk oraz opiekun p. Anna Błażejczyk.

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego powołany na rok szkolny 2017/2018:

Przewodniczący: Krzysztof Błażejczyk

Zastępca Przewodniczącego: Kornelia Błażejczyk

Sekretarz: Aniela Błażejczyk

Skarbnik: Aleksandra Grzeszczak

 Sekcja informacyjna: Przemysław Cyrta, Jakub Gładysz, Natalia Malinowska, Adrian Pietryka, Maja Pietryka, Zuzanna Rusak, Maja Kaczmarczyk, Piotr Baranowski, Zbigniew Kondej, Michał Lepianka, Maja Domaszczyńska.

 Skład pocztu flagowego:

Natalia Korycka, Olga Boratyńska, Patryk Węgier, Krzysztof Błażejczyk (komendy)

 GALERIA

 

 

Upamiętnienie wybuchu II Wojny Światowej
 

 „Poległym za wolną Polskę.”

Z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji ZSRR na Polskę młodzież klasy II a gimnazjum wraz z opiekunem P. Katarzyną Kawecką przygotowali w formie prozy i poezji akademię. O wydarzeniach września 1939 roku wspominał P. Marek Ziędalski, który na zaproszenie P. dyrektor Beaty Paziewskiej wygłosił prelekcję. Przedstawił uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum wiele pamiątek związanych z wybuchem drugiej wojny światowej i życiem żołnierza polskiego w czasie działań wojennych.

Po części artystycznej głos zabrał P. wice-dyrektor Mirosław Kałaska, która podziękował organizatorom i zaproszonym gościom.

GALERIA

 

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Starym Pilczynie
 

 

16 września 2017r na terenie naszej szkoły została oficjalnie otwarta siłownia zewnętrza.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele Organu Prowadzącego p. Sylwia Szopa – zastępca wójta Gminy Łaskarzew, p. Jerzy Błachnio – przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew jednocześnie sołtys wsi Kacprówek wraz z radnymi, przedstawiciele Firmy AkzoNobel p. Eliza Wójcik, p. Katarzyna Kowalczyk, p. Jacek Wielgosz, p. Marek Ziędalski - Radny Powiatu Garwolińskiego, Druhowie OSP Melanów z prezesem p. Wiesławem Bukowskim, Druhowie OSP Stary Pilczyn z prezesem p. Wiesławem Trzpilem, sołtys wsi Melanów p. Anna Zackiewicz, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Melanowa, indywidualni sponsorzy p. Dariusz Paziewski z Firmy „Zdrój”, Państwo Ewa i Cezary Pilarscy właściciele piekarni „Cezar”, przedstawiciele Rad Rodziców Zespołu Szkoły, rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz społeczność lokalna. 

Gościem specjalnym był  starszy aspirant Marcin Ornat z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, który skierował do zebranych kila słów na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy. Uczniowie dostali również odblaski ufundowane przez firmę AkzoNobel.

Dodatkową atrakcją było wspólne malowanie płotu betonowego. Malowali uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele, władze samorządowe i mieszkańcy gminy Łaskarzew. Barwny płot wygląda pięknie i zachęca do korzystania z urządzeń.

Rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek.

Wszyscy, dzięki którym powstała siłownia zewnętrzna otrzymali podziękowania w postaci pamiątkowych tabliczek.

Dyrekcja szkoły bardzo serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom za przygotowanie i udział w uroczystym otwarciu siłowni a wszystkim innym za przybycie i mile spędzone chwile.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018  

04 września 2017

Sala gimnastyczna ZS w Starym Pilczynie